Kocaeli  Altunlar Halı yıkama..

Altunlar halı yıkama olarak siz değerli müşterilerimize hizmet vermekten gurur duyuyoruz. Sektörde 7 yılımızı tamamlayarak halı yıkama ve temizlik sektöründe önde gelen firmalar arasındayız…

Halı yıkama nasıl yapılmaktadır ?

  1. Halı yıkama için sizden gelen telefon ile faaliyetimiz başlar. Siparişiniz alınır alınmaz en kısa zamanda servisimiz ile halılarınız evinizden alınır.
  2. Ücretsiz servis : Halı yıkama da servisimiz ücretsiz olup eksta ücret alınmaz.
  3. Halılar yıkama için fabrikamıza getirilir.
  4. Yıkaması yapılan halılar tekrar müşterimize ulaştırılır.

Hangi halı nasıl yıkanmaktadır ?

Halılar yıkamaya geçmeden önce müşteri müşteri ayrılarak gerekli cins ayrımı da yapılmaktadır. Yine yıkama yapılmadan önce halıların tozu otomatik makinamızda alınmaktadır.

Mega / Makine halısı nasıl yıkanmaktadır ?

Mega veya makine halısı olarak bilinen halılar genel olarak piyasada en çok tercih edilen halı cinsidir. Bu tercihin sebebi üretiminde ki çeşitlilik , ekonomik olmaları ve her yerde rahatlıkla kullanılabilmeleri olarak değerlendirilebilir. Diğer bir aşamada kullandıktan sonra ki temizleme işleminin kolay olması makine halıların tercih sebebidir. Bazı cinsleri haricinde çok fazla leke de tutmazlar . Mega halısı yıkanırken natürel temizlik şampuanı , leke çıkarıcılar kullanılmaktadır . Otomatik makine de yıkama performansı  % 99 iyidir. Şayet çıkmayan leke vb. durumlar oluşur ise tekrar yıkanması halıya zarar vermez.

El dokuma halılar nasıl yıkanır ?

Gölcük ve Karamürsel de  bir çok müşterimizin özellikle sorduğu soru el dokuma halım var. Yıkıyor musunuz ? Herhangi bir zarar gelir mi?

El dokuma halıları kendi aralarında da bir çok cins ve çeşitlilik göstermektedir . Bunlar dokundukları bölgeye göre genel olarak isimlendirilmektedir. En yaygınları  Isparta halısı , Hereke ,Milas gibi halılardır.

El dokuma halısı yıkama esansında iki teknik bilinçli olarak kullanılmaktadır. Bunlardan birincisi hızlı yıkama tekniğidir. İkinci ise el dokuma halılarının üzerinde bulunan  rengin de donmasını sağlayan  özel olarak el dokuma halıları için üretilmiş kimyasallardır. Hatta el dokuma halıları için özel üretilmiş şampuanların da kullanılması şarttır.

Şaği Halı Yıkama

Şaği halıları da son yıllarda tercih edilen halıların başında gelmektedir. Şaği halılarının genel özelliği yıkama esnasında bol su ile yıkanıp durulanmaları ve kullanılan deterjan miktarının az biraz fazla olması diyebiliriz. Şagi halıların temizliğini  büyük bir titizlikle yapıyoruz.

Nepal , İpek , Cin Halısı gibi halı cinslerini de Nokta olarak hizmet verdiğimiz bölgelerde   en temiz ve güvenilir şekilde müşterilerimize hizmet etmekteyiz.

Yıkama sonrasında halıların kurutulması ise kurutma makinesinde sıkılması ve asılarak kalan nemin tam olarak halının üzerinden gitmesi  şeklinde olmaktadır.

Çalışma saatlerimiz : Pazartesi- Cumartesi : 08:00 – 22:30  saatleri arasında  hizmet ediyoruz.

Altunlar Koltuk Yıkama

alanya koltuk temizlik

altunlar koltuk yıkama

Koltuklarımız evlerimizde en sık temas ettiğimiz mobilyalardır. İster aile halkı, çocuklarımız veya misafirlerim olsun sürekli kullanımı sonucu Kir, bakteri, mikrop toz, yemek artıkları, lekeler ve polenlere maruz kalırlar ve bu kaçınılmazdır. Fakat koltuk ve tekstil döşemeli mobilyalarımızın böyle kalmasını kabullenmeniz anlamına gelmez, profesyonel bir temizlik ile sağlıklı bir hale getirebiliriz.

Koltuk yıkama   aşamasında dikkat edilmesi gereken en önemli nokta kumaşın türü ve türüne göre kullanılan solüsyon ve ekipmanlardır. Koltuklarıma önemli derece yatırım yapar ve bunun bozulmasını hiç istemeyiz. Koltukların eskime payındaki en önemli etken yıkama aşamasıdır. Yanlış yıkama temizleme sonucunda ömrü kısalmakta görümü bozulmakta eski şıklığını kaybetmektedir.

Günümüzde kir tutmayan kumaştan yapılan koltuklar giderek önem kazanmakta ve revaştadır.
Koltuk döşemesinde kullanılan kumaşın lif yapısına moleküller seviyede baktığımızda kullanılan materyal liflerden oluşmakta ve yapısında kir tutma eğilimi vardır. Fakat kir tutmaması için fabrikada kumaşın fiberlerine bir takım kimyasallar kullanılarak kire karşı dirençli olması sağlanır. İpliklerinin etrafında koruma tabakası oluşturur ve kirlenmesini zorlaştırır. Kirlerin koltuğun ipliklerine yapışmasını engeller. Kir ve tozların vakumlama ile daha kolay alınmasını sağlar. Fakat kumaşın kirlenmeme özelliğini kaybetmemesi yıkama aşamasında kullanılan kimyasala çok dikkat etmek gerekir.

Koltuk Yıkama Nasıl Yapılmaktadır ?

Koltuklarınız için öncelikle randevu almanız gerekmektedir. Randevu günü personelimiz evinize gelerek , koltuklarınızı pırıl pırıl temizleyecektir. Koltuk yıkama için özel üretilmiş makineler, vakum ve deterjanı firmamız getirmektedir. Ortalama bir takım koltuk 7 kişilik olup , 1-3 saat arasında temizlenmektedir.

 Stor perde nasıl temizlenir.

Bayanlar öncelikle stor perdeyi  almadan, kullanmadan, rahatlığını anlamadan kirlendiğinde ne yapacaklarını bilmek isterler.Haksız da sayılmazlar.Stor perde temizlemek için bilgi gerekmektedir.

Oluşan her türlü toz ve kirde normal perdeler makine de yıkanırken Stor perdeler için böyle bir imkan bulunmamaktadır.

Stor perdeler oldukça nazik bir temizlik istemektedir. Kullanılan deterjanlar özel olmalıdır. Biz Stor perdelerinizi profesyonel olarak temizlemekteyiz.

Randevu için bizi arayabilirsiniz.

 

Battaniye ve yorganlarınız tek tek büyük makinemizde yıkanmaktadır. İster elyaf olsun , isterse yün battaniye ve yorganlar altunlar kalitesinde temizlenip, sizlere teslim edilmektedir.